Piemonte op niveau
Op de 10e verdieping van De Watertoren konden zo’n 25 professionals (handel, horeca, educatie en pers) niet alleen genieten van het unieke uitzicht over de stad Utrecht, maar vooral van een erg fraai menu en 20 Piemontese wijnen. NCS organiseerde deze educatieve lunch als ‘voorafje’ voor de grote proeverij met Piemontese wijnen op dinsdag 20 oktober bij Karel V, georganiseerd door Melman Communications in opdracht van I Vini del Piemonte. Het bleek een mooie sessie met eten en proeven op hoog niveau.
Persoonlijk was ik zeer gecharmeerd van de biet met hummus, curry en katjang pedis met de Grignolino “Grigne” van Montalbera, de bloemkool ‘nduja’, topika olijfolie, antiboise met krokante tuinboon, zoetzure rabarber en beurre blanc van gember met de ietwat eigenwijze Nascetta van Baricalino en de Ruche van Montalbera, de gekonfijte eendenbout met bramen, gerookte amandel en een gel van verjus met de La Tota Barbera van Marchesi Alfieri en de pastei van shortrib met girolles en chimmichurri met de Bramaterra van Cantina Roccia Rossa.
Maar omdat smaken nu eenmaal verschillen, koos iedereen eigen favorieten uit de selectie met wijnen van Piazza Comm. Armando, Vinicola Arno, Cantina Roccia Rossa, Malvirà, Cogno Wines, Casa Baricalino, Marchesi Alfieri – Cantine e Locanda, Montalbera Terra del Ruchè, Tenuta Foresta en Az. Agr. Monchiero F.lli
Het bleek een aangename, nuttige execitie of, zoals ik het altijd noem: leuk, lekker en leerzaam…










