Fred Nijhuis

Your favorite Dutch wine writer

NCS werkt graag samen met:

Nederlands team bijna wereldkampioen op het WK Blindproeven 2023

Nederlands team bijna wereldkampioen op het WK Blindproeven 2023

Zilver voor team Le Bouchon op WK Blindproeven

Het Nederlandse team met Lonneke de Bruijn, Danny van Lamoen, Michael de Rooij en Coen Pollaert dat onlangs het Nederlands Kampioenschap Blindproeven won, eindigde op de meer dan eervolle 2e plaats tijdens de 11e editie van het Wereldkampioenschap Blindproeven op 14 oktober in Château Sainte-Roseline in de Provence.

Deze meest prestigieuze wijncompetitie ter wereld leverde een verdiende overwinning op voor Roemenië, dat tot de laatste wijnen nek aan nek ging in de strijd om de hoogste eer. De laatste wijn gaf de doorslag en ondanks het correct benoemen van de grenache als belangrijkste druif en Frankrijk als land van herkomst door ons nationale team, wist Roemenië Banyuls als appellatie te benoemen en verdiende daarmee 1 punt meer dan Nederland. Op de derde plaats eindigde Denemarken.

De scores lagen dit jaar iets lager dan tijdens voorgaande edities en bevestigde het feit dat deze wedstrijd zeer moeilijk is en ongelofelijk veel kennis en ervaring vergt. Ook dit jaar wijnen uit allerlei landen en van verschillende druivenrassen, soms heel bekend, soms juist niet. Het Nederlandse team wist met deze prestatie van wereldklasse vele gerenommeerde, meervoudige winnaars van het WK achter zich te laten en verbeterde de klassering van het Nederlandse team dat in 2021 de 4e plaats wist te bereiken.

In 2024 zal het Brabantse team dat in Nederland deelneemt onder de naam Le Bouchon hun Nederlandse titel verdedigen tijdens het NK Blindproeven, bekend onder de naam Concours le Vin en direct, een initiatief van Nijhuis Consultancy & Services.  

Voor een video impressie van het WK 2023, klik hier

De wijnen

  1. Belangrijkste druivenras: Chardonnay 80%, Pinot noir 20%
    Land: Frankrijk
    Appellatie: Champagne
    Producent: Ayala, Le Perle
    Oogstjaar: 2013
  2. Belangrijkste druivenras: Riesling
    Land: Duitsland
    Appellatie: Pfalz, Wachenheimer Gerumpel
    Producent: Bürklin-Wolff
    Oogstjaar: 2021
  3. Belangrijkste druivenras: Garganega
    Land: Italie
    Appellatie: Soave
    Producent: Gini, Salvarenza Vecchie Vigne
    Oogstjaar: 2020
  4. Belangrijkste druivenras: Malagousia
    Land: Griekenland
    Appellatie: Peleponesos
    Producent: Giannikos Winery
    Oogstjaar: 2021
  5. Belangrijkste druivenras: Verdejo
    Land: Spanje
    Appellatie: Rueda
    Producent: Campo Eliseo
    Oogstjaar: 2020
  6. Druivenras: Clairette blanche & Rose, Grenache Blanc & Gris, Bourboulenc, Roussanne, Picpoul & Picardan
    Land: Frankrijk
    Appellatie: Chateauneuf-du-Pape
    Producent: Domaine de Beaurenard
    Oogstjaar: 2016
  7. Belangrijkste druivenras: Cabernet franc
    Land: Frankrijk
    Appellatie: Saumur Champigny
    Producent: Clos Cristal Hospices de Saumur
    Oogstjaar: 2018
  8. Belangrijkste druivenras: Carmenère 64%, Cabernet sauvignon 19%, Merlot 15%, PV 2%.
    Land: Chili
    Appellatie: Clos Apalta
    Producent: Casa Lapostole
    Oogstjaar: 2020
  9. Belangrijkste druivenras: Cabernet Sauvignon
    Land: USA
    Appellatie: Santa Cruz Mountains
    Producent: Birichino
    Oogstjaar: 2018
  10. Belangrijkste druivenras: Touriga Franca (+Tinta Roriz, Rufete, Malvazia Preta en andere)
    Land: Portugal
    Appellatie: Douro
    Producent: Niepoort, Batuta
    Oogstjaar: 2017
  11. Belangrijkste druivenras: 45% Cabernet sauvignon, 40% Cabernet franc, 10% Merlot, 5% PV
    Land: Italie
    Appellatie: Toscane
    Producent: Monteverro
    Oogstjaar: 2019
  12. Belangrijkste druivenras: Grenache
    blend: Frankrijk
    Appellatie: Babyuls
    Producent: Les Clos de Paulilles
    Oogstjaar: 2015

Puntenverdeling:
Belangrijkste druif: maximaal 10 punten
Land van herkomst: 5 punten
Regio van herkomst: maximaal 5 punten
Producent: 3 punten
Jaargang: 3 punten

Uitslag WK Blindproeven 2023:

  1. Roemenië (108 pnt)
    Iulia Scavo
    Valentin Ceafalau
    Horia Hasnas
    Cosmin Udrea
    Coach: Radu Rizescu
  2. NEDERLAND (107 pnt)
    Lonneke de Bruijn
    Danny van Lamoen
    Coen Pollaert
    Michael de Rooij

     

  3. Denemarken (95 pnt)
    Thomas Rydberg
    Jonas Tofterup
    Hans Werge
  4. Ex aequo Frankrijk (90 pnt)
    Vincent Mercier
    Denis Marniesse
    Francois Breteau
    Eric Bordas
    Coach: Franck Bonnet
  5. Ex aequo Spanje (90 pnt)
    David Selma
    Yana Markos
    Valeria Valdebenito
    Paulius Gudinavicius
  6. China (87 pnt)
    Julien Boulard
    Zhang Linjia
    Wang Xin
    Zhou Hengy
    Jiang Chuan
  7. België (82 pnt)
    Thierry Dewingaerden
    Eric Dewingaerden
    Philippe Pottier
    Eric Seret
  8. Italië (80 pnt)
    Manuel Conti
    Mattia Antonio Cianca
    Miguel Angel Lopez Couto
    Luis Villarreal
    Coach: Pierre-Yves Challier
  9. Ex aequo Zuid-Afrika (76 pnt)
    Chris Groenewald
    Sharrol Mukendi Klaas
    Heidi Kritzinger
    Gareth Robertson
    Jean-Vincent Ridon
  10. Ex aequo USA (76 pnt)
    Irina Ponomarenko
    Kristen Shubert
    Stacie Hunt
    Annette Solomon
  11. Brazilië (75 pnt)
    Luiz Batistello
    Diego Dequi
    Bruno Vianna
    Gabriel Barreto
  12. Ex aequo Oostenrijk (73 pnt)
    Helmut Walder
    Antonia Bekiaris
    Benjamin Mayer
    Martin Pasler
    Coach: Raphael Gross
  13. Ex aequo Japan (73 pnt)
    Taizo Ohkurano
    Misaki Otsuka
    Aya Koto
    Tatsuya Waketa
  14. Ex aequo Portugal (73 pnt)
    Raul Riba D’Ave
    Paulo Peixoto
    Tiago Simões
    Pedro Matos
  15. Ex aequo Zuid-Korea (73 pnt)
    Kim Kyung Soo
    Jin Hee
    Kim Soo Min
    Cho Soo Min
    Coach: Jason Oh
  16. Ex aequo Groot-Brittannië (72 pnt)
    Chris Nelmes
    Chrisr Spencer
    Hamish Mackenzie
    John King
    Coach: Warwick Thurtell
  17. Taiwan (72 pnt)
    Kai-Wen Chen
    Nian Ting Cai
    Hui Ou-Yang
    Long-Ching Wu
    Coach: Chia-Hsinag Chang
    Reserve: I-Hsin Lee
  18. Ex aequo Kazachstan (71 pnt)
    Gulnar
    Xeniya Volosnikova
    Aitbayev Meirzahn
    Glyants Alexandr
    Coach: Jury Lukanau
  19. Ex aequo Luxemburg (71 pnt)
    Valentin Niro
    Guy Bosseler
    Jules Hoffelt
    Daniel Poos
  20. Ex aequo Hongarije (65 pnt)
    Attila Aranyos
    Levente Molnár
    Laura Rabcsánszki
    Gabriella Orosz
  21. Ex aequo Zweden (65 pnt)
    Coach: Mats Burnet
    Cecilia Bundy
    Jonas Börlin
    Christian Häller
    Kim Pedersen
    Reserve: Kristina Pederson
  22. Finland (62 pnt)
    Eero Bomanson
    Esa Nyman
    Erkki Piitulainen
    Samu Viljanen
  23. Australië (61 pnt)
    Coach: Steve Sentruck
    Andres Aragon
    Tim Perlstone
    Kyle
    Gerard Bellis
  24. Duitsland (60 pnt)
    Coach: Cyril Meidinger
    Nicolo Pudel
    TengNeng Huang
    Christian Weisenstein
    Margarita Martino
  25. Zwitserland (57 pnt)
    Dorian Pajic
    Pierre-Emmanuel Fehr
    Damien Mermoud
    Tristan Frésard
  26. Macau (56 pnt)
    Foo Hee Hiang
    Adolphus He Chujie
    Hermina Karie U
    Victor Hu
  27. Monaco (54 pnt)
    Tabor Juliano
    Pascal Miguel Franco Lenzi
    Mehat Yannick
    Tabor Juliano
    Jerome Charlot
    Coach : Yves Bottasso
  28. Cyprus (53 pnt)
    Parthenios Charalambous
    Joaquin Pinilla Martin
    Juan
    Jose Martin Lodeiro
  29. Kenia (50 pnt)
    Victoria Munywoki
    Adero Joy Achola
    Judy Ngene
    Lorna Kipkosgei
    Coach: Diane Chimboza
  30. Moldavië (45 pnt)
    Alexei Maliuta
    Eugen Sirbu
    Dumitru Coslet
    Druta Mihai
    Coach: Marcel Scurtu
  31. Maleisië (42 pnt)
    Justin Ho
    KC Tay
    Marvin Teow
    Max Lee
    Trina Lee
  32. Albanie (21 pnt)
    Sibora Boulard
    Zhang Linjia
    Wang Xin
    Zhou Heng
    Chris Gurali
  33. Polen
    Piotr Garus
    Piotr Mietkowski
    Ola Garus
    Piotr Pietras
    Kamil Wojtasiak


Deelname van het Nederlandse team werd mede mogelijk gemaakt door Le Vin en direct, premium partner van het NK Blindproeven en modehuis OGER dat de teamleden voorzag van een stijlvolle gilet en overhemd.    

Het team dat Nederland vertegenwoordigt op het WK wordt bepaald tijdens het Nederlands Kampioenschap Blindproeven, een initiatief van Nijhuis Consultancy & Services. Binnenkort start de inschrijving voor het NK Blindproeven 2024. Meer informatie hieromtrent staat dan op de website: www.fred-nijhuis.nl

Deel dit bericht:

Facebook
Twitter
LinkedIn